Laseroterapia

Za pomocą lasera CO2 usuwa się zmiany, których łagodny charakter nie budzi wątpliwości. Laserowa waporyzacja powoduje pozbycie się w szybki i precyzyjny sposób niepożądanych zmian. Miejsce po usunięciu laserowym goi się szybko i nie pozostawia większych śladów.

WSKAZANIA DO LASEROTERAPII:

  • ektopia gruczołowa szyjki macicy (nadżerka),
  • ektopia endometrialna szyjki macicy,
  • leukoplakia szyjki macicy, pochwy i sromu,
  • kłykciny kończyste szyjki macicy, pochwy, sromu, odbytu,
  • mięczak zakaźny sromu,
  • koagulacja naczyniaków.

W głównej mierze na narządach płciowych pojawiają się brodawki pochodzenia wirusowego, tzw. kłykciny kończyste spowodowane infekcją HPV. Innymi zmianami skórnymi pojawiającymi się w miejscach intymnych są znamiona barwnikowe, brodawki łojotokowe, włókniaki, drobne naczyniaki, czy brodawki płaskie

Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia zmian powstałych na szyjce macicy, a jednocześnie najmniej inwazyjna. Za pomocą lasera niszczy się wszelkie zmiany przednowotworowe, nadżerki czy kłykciny kończyste. Dobry wynik uzyskuje się bezzwłocznie. Okres regeneracji po zabiegu trwa około 2 tygodnie.

Laserowa waporyzacja polega na przyłożeniu przez lekarza głowicy lasera do zmienionej tkanki i wysłaniu impulsu, który doprowadza do odparowywania wody i obumierania zmienionych komórek. Zabieg nie powoduje krwawienia, jest krótki (5-10 minut). U kobiet miesiączkujących najlepiej wykonać go po jej zakończeniu. Jeśli u pacjentki występują stany zapalne miejsc intymnych przed zabiegiem należy je wyleczyć.